Як допомогти підлітку з вибором майбутньої професії: поради для батьків.


Уся правда про дитячу брехню. Поради батькам.

Як заспокоїти і розважити дитину в укритті: поради батькам.

Як підтримати та заспокоїти дітей під час воєнних дій.

Як потурбуватися про себе (5 порад батькам на час війни і не тільки).

Як підтримати дитину, якщо її рідні на війні.

Поради батькам майбутніх першокласників.

10 порад, як вберегти емоційний стан і психічне здоров`я під час війни.

Поради батькам щодо запобігання насильства в сім`ї.

Пам`ятка батькам щодо профілактики суїцидальної поведінки дітей.

Емоційний комфорт в сім`ї.

Батьківська скринька "Якою маж бути сімейна атмосфера?". Ознаки щасливої сім`ї.

Профілактика суїцидальної поведінки у дітей.

Психолого-педагогічні вимоги до використання покарання.

На допомогу батькам дитини з агресивними проявами поведінки.

Поради для батьків "Навчання вдома" з метою профілактики стресових станів.

Порадник батькам щодо здорового способу життя дитини.

Вплив сім`ї на формування здорового способу життя та профілактики шкідливих звичок.

Пам`ятка для батьків п`ятикласників "Особливості адаптації учнів до нових умов навчання в середній ланці".

Буклет "Психічне здоров`я , що це таке та як про нього турбуватись?"

Підтримувати й допомагати: поради батькам на час пандемії.

Карантин з користю: ідеї для батьків і дітей.

Батькам на час COVID - 19.





Пам`ятка для батьків

«Стоп насильству»

http://slavpedlicey.com.ua/wp-content/uploads/2016/10/stopnas.jpg1. Пам'ятайте, що першим університетом життя для дитини є та сім'я, в якій народилася дитина. Завдання обох батьків полягає в тому, що створити в сім'ї атмосферу любові, довіри, духовного настрою та комфорту.

2. Дивіться на дитину як на індивідуальність. Ви дали дитині фізичне тіло, а душа її належить  світові. Сприймайте  дитину як особистість єдину, унікальну і неповторну.

3. Не виражайте часто свого незадоволення, критики — це тільки породжує антагонізм в стосунках дітей і батьків.

4. Давайте дітям можливість відчувати Ваше визнання і схвалення.

5. Запевняйте дитину в тому, що вона особлива і неповторна.

6. Будьте тактовними в стосунках з дітьми.

7. Давайте приклад емоційного самоконтролю і витримки.

8. Показуйте приклад позитивних дій та вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах.

9. Насильство над дітьми — це протиприродній акт, який забороняється законом. Так, в Сімейному кодексі сказано таке: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина має право на належне батьківське виховання».

10. Завжди давайте дитині шанс на право бути кращою.

11. Пам'ятайте, що в сім'ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.

              Хай ваша сім'я буде для дитини взірцем людяності, доброти, любові. І тоді нам не треба буде наголошувати на правах дитини, бо їх ніхто не буде порушувати, а обов'язки батьків по стану утримання і виховання дітей будуть сприйматися не як обтяжливий тягар, а як органічний прояв любові до дитини, підтримки в ній людської гідності та самоповаги.

Пам’ятка для батьків

«Виховання без покарання»

· Діти – основа сім’ї. У процесі виховання враховуйте індивідуальні особливості розвитку дитини.

· Не ображайте, не бийте, не принижуйте дитину. Пам’ятайте, навчання – це радість ( негативні емоції не сприяють засвоєнню матеріалу, вбивають бажання вчитися). Криком ви нічого не зміните.

· Знайдіть час для бесіди з дитиною. Під час спілкування не реагуйте бурхливо, не засуджуйте, а будьте тактовними, толерантними у вираженні своїх суджень, думок. Намагайтеся контролювати режим дня дитини.

· Пам’ятайте, що дитина – це ваше відображення (грубість породжує грубість, крик – крик, а взаєморозуміння і доброзичливість – добро і злагоду в сім’ї ). Запитайте себе: «Чи хочу я, щоб моя дитина була схожа на мене?»

· Дитина – це цілий світ, сприймайте її як цілісну особистість, дорослу людину, яка має свої права (на навчання, відпочинок тощо) і певні обов’язки (вчитися, дотримуватись правил для учнів).

· Якщо ви помітили, що у дитини «важкий» період, тоді підтримайте її.

· Не віддаляйте дитину від себе – знайдіть час поговорити, зрозуміти, згадати себе в її віці.



  

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!!!

Останнім часом серед молоді набуває популярності молодіжний рух "Редан"."ПВК Редан" - так називають нову агресивну субкультуру, яка останнім часом поширюється в Україні. Її учасниками часто стають підлітки і влаштовують масові бійки. Ця субкультура пішла з популярного японського підліткового аніме Hunter x Hunter, де було бандитське угруповання "Редан".✅Цей рух зародився в росії, де підлітки влаштовували масові заворушення у торгових центрах. Тоді, 24-25 лютого, було затримано близько 300 неповнолітніх порушників.✅Нерідко представники субкультури мають довге волосся, одяг із зображенням павуків та цифрою 4. "Реданівці" перебувають у конфронтації із так званими "оффніками" (футбольні фанати). Їхні Telegram-канали та чати наповнені дописами про "оффніків" та погроз на їхню адресу, саме із ними "ПВК Редан" намагаються влаштовувати масові бійки. Члени ПВК "Редан" збираються у великі групи і влаштовують масові бійки з національними меншинами або представниками субкультур.Так, подібні зібрання молодих людей були помічені і в Україні: в Києві, Львові, та Харкові, Вінниці.‼❗ЩО РОБИТИ БАТЬКАМ?👇

Ювенальна поліція України зазначає, що останнім часом з'явилося більше згадок про прихильників молодіжних субкультур. Фахівці пояснюють, що іноді підліток не може самостійно реалізувати бажання і знаходить своє місце в молодіжному угрупованні для самоствердження та самореалізації. Для цього підлітки й об'єднуються в неформальні групи.За словами правоохоронців, деякі батьки навіть можуть не підозрювати, що їхня дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку. Тому батькам радять робити слідуюче:👇✅спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її;- якщо дитина розповідає, куди вона ходить і як проводить свій час, проявіть якомога повнішу обізнаність у цій темі;✅виявляйте терпіння, наполегливість і доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка;✅щотижня аналізуйте вміст сторінок дитини, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася;✅ознайомтеся з її віртуальними друзями, звертайте увагу на фото й відео, які викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;✅покажіть дитині, що вона вам небайдужа, що ви піклуєтеся про неї, та запропонуйте спільно провести час; зосередьтеся на тому, щоб показати підлітку його переваги, знайдіть у нього сильні сторони, допоможіть йому побачити себе унікальною особистістю;коли встановите з підлітком контакт і довіру, поясніть йому згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це відомими йому фактами;✅допоможіть дитині зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки та невідворотної відповідальності за скоєне.⚠Пам'ятайте, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги та підтримки, а також ті, чиє перебування в інтернеті не контролюється.❣Бережіть себе та своїх рідних!

❣


  

Поради з безпеки для  батьків  до Міжнародного Дня безпечного Інтернету

Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:

• Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.

• Тримайте комп'ютери з Internet-з'єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.

• Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.

• Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль в Windows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.

• Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.

• Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.

• Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.

• Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурса.

• Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.

• Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп'ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.

• Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на "сміттєву" пошту та використовувати фільтри електронної пошти.

• Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.

• Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.

• Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.

• Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.










Поради батькам по кібербезпеці дітей

Всі батьки хочуть вберегти свою дитину від небезпеки: і реальної, з зовнішнього світу, і віртуальної, яка загострилась в останнє десятиліття. Ця проблема вимагає від дорослих не тільки володіння педагогічними навиками, але і конкретними знаннями на рівні впевненого користувача інтернету.10 порад батькам, опікунам, прийомним батькам, як забезпечити дітям безпеку в інтернеті.

1. СпілкуйтесяПостійно розмовляйте з дітьми та підлітками про важливість кібербезпеки. Слухайте Ваших дітей та налаштуйтесь, що не все почуте Вам сподобається. Але саме Ваша реакція визначить чи буде дитина і надалі ділитися з Вами тим, що відбувається. Схвалювати все сказане дитиною непотрібно, вона повинна відчувати, що може спокійно розповісти про те, що відбувається.

2. Дійте відкрито.Нехай дитина сидить в загальній кімнаті, де Ви можете в будь-який момент побачити, чим дитина займається в мережі: інтернет дає доступ до всього світу, та одночасно відкриває доступ світу до дитини. Ви би не дозволили незнайомим людям заходити в дитячу кімнату, щоб поспілкуватись з Вашими дітьми, правда? Отже, Ви не повинні дозволяти дитині користуватися інтернетом приватно – вона гарантовано полізе досліджувати те, до чого їй не варто наближуватись в жодному разі.

3. Поясніть, чим небезпечні незнайомці.Не втомлюйтесь пояснювати дітям, що в інтернеті багато поганих людей, які зовсім не піклуються про їх інтереси. Діти часто цього не розуміють. Пояснюйте їм, що злочинці можуть за ними слідкувати, можуть їх обманути, але, нажаль, діти більше бояться, що їх фото побачать батьки чи вчитель, а не педофіл чи кіберзлочинець.

4. Будьте наставниками.Багатьом підліткам комфортніше, якщо в них в друзях будуть батьки. Але з віком ця ідея може перестати їм подобатись. Наприклад, вони можуть таємно від Вас створити інший акант. Запропонуйте їм вибрати іншого дорослого, якого Ви знаєте і довіряєте, в якості провідника в інтернеті:старший брат чи сестра, дядько, тітка.

5. Розберіться в соціальних мережах.Знайте, в яких соціальних мережах зареєстрована Ваша дитина і як вони працюють. Самі користуйтеся цими соцмережами. Це кращий спосіб дізнатися, як використовується дана мережа – в добро чи в зло для дітей. Не бійтесь, нічого складного в цьому немає.

6. Включайте налаштування безпеки.Перевіряйте разом з дитиною цифрові сліди і налаштування безпеки: попросіть дітей ввести в пошукову стрічку Google їх ім’я та прізвище (та і себе також перевірте). І тоді попросіть дітей пояснити Вам, як працюють налаштування конфіденційності в мережах. Якщо вони можуть пояснити, отже, розуміються на цьому і знають, як ними користуватися.

7. Відслідковуйте контент.Розмовляйте з дітьми про те, що вони поширюють. Поясніть дитині, що інтернет – ненадійне місце, останнім часом ніхто не може дати гарантію, що акант не зламають, фотографії не вкрадуть, не дивлячись на налаштування конфіденційності. Навіть неопубліковані фото зберігаються в хмарі, яку потім можна зламати. 

8. Відключіть геолокацію.Попросіть дітей відключити функцію геолокації на всіх сайтах, якщо вона включена, то від слідкувати користувача дуже легко.

9. Застосуйте батьківський контроль.Не сильно покладайтесь на програми батьківського контролю. Діти легко знаходять в мережі способи обійти блокування. Краще довірливі бесіди з дитиною і заборона користуватись інтернетом за зачиненими дітьми. Це складніше, але ефективніше.

10. Дивіться історію в браузері.Якщо необхідно, передивляйтеся історію доступу: а які сайти заходила дитина. Отримайте доступ адміна – і зможете передивлятися історію, фільтрувати і блокувати сайти, покращувати налаштування безпеки. Пам’ятайте, що говорити про всі Ваші кроки також важливо, щоб між Вами і Вашою дитиною не пропала довіра. І, на кінець, коли Ваша дитина робить вірні речі онлайн, похваліть її. Похвала в цій темі дуже багато означає, адже саме поведінка дітей в мережі так часто критикується.

Загальні поради батькам першокласників

1. Вранці будіть дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом.

2. Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні, не вживайте

образливих слів.

3. Не підганяйте її, розрахувати час — це ваш обов'язок, якщо ж ви

цю проблему не вирішили, — провини дитини у цьому немає.

4. Не відправляйте дитину до школи без сніданку: там вона багато

працює, витрачає сили, потребує поповнення енергії. Коли щось не виходить, порадьтеся з учителем, психологом.

5. Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть

кілька лагідних слів без подібних застережень: «Дивись, поводься гарно!»,

«Щоб не було поганих оцінок!» тощо. У дитини попереду важка праця.

6. Зустрічайте дитину спокійно, не ставте їй тисячу запитань, дайте

їй розслабитись (згадайте, як вам тяжко після важкого робочого дня).

7. Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитись, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте, на це ви не витратите багато часу.

8. Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїться, тоді вона все сама розкаже.

9. Зауваження вчителя вислуховуйте без дитини.

10. Вислухавши, не поспішайте сваритися. Говоріть з дитиною спокійно.

11. При спілкуванні з дитиною не вживайте вислову: «Якщо ти будеш

добре вчитись, то...». Часом умови ставляться важкі — і тоді ви опиняєтеся у незручному становищі.

12. Протягом дня знайдіть (намагайтесь знайти) півгодини для спілкування з дитиною. У цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.

13. У сім'ї повинна бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною. Всі суперечки щодо виховання дитини вирішуйте без неї. Не зайвим буде почитати літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.

14.Завжди будьте уважними до стану здоров'я дитини, коли щось

турбує її: головний біль, поганий настрій. Найчастіше це об'єктивні показники втоми, перевантаження.

15. Пам'ятайте, що діти люблять казки, особливо перед сном, або пісню, лагідні слова. Не лінуйтесь подарувати це для них. Це їх заспокоїть, зніме денне напруження, допоможе спокійно заснути і відпочити.

16. Не нагадуйте перед сном про неприємні речі, про роботу. Завтра

новий трудовий день — і дитина повинна бути готова до нього. А допомогти в цьому їй повинні батьки своїм доброзичливим ставленням.

Чекати ж якогось дива, радісних поривів душі, доброти треба терпляче,

відшукуючи ці риси в дитині, постійно заохочувати її.

Рекомендації батькам п’ятикласників

  • Надихайте дитину на розповідь про шкільні справи. Не обмежуйте свій інтерес звичайним питанням на зразок: «Як минув твій день у школі?» Щотижня обирайте час, вільний від домашніх справ, і уважно розмовляйте з дитиною про школу. Запам’ятовуйте імена, події, деталі, про які дитина повідомляє вам, використовуйте їх надалі для того, щоб починати бесіди про школу.
  • Регулярно розмовляйте з учителями вашої дитини про її успішність, поводження та взаємини з іншими дітьми. Навіть якщо немає особливих приводів, для занепокоєння, консультуйтеся з учителем не рідше, ніж раз на місяць.
  • Знайте програму й особливості школи, де вчиться ваша дитина. Відвідуйте всі заходи й зустрічі, організовані батьківським комітетом і педагогічним колективом. Використовуйте будь-які можливості дізнатися, як ваша дитина навчається і як її навчають.
  • Допомагайте дитині виконувати домашні завдання,але не робіть їх самі. Установіть спеціальний час для виконання домашнього завдання і стежте за виконанням цих настанов, що допоможе вам сформувати позитивне ставлення до навчання.
  • Допоможіть дитині відчути інтерес до того, що викладають у школі. З’ясуйте, що взагалі цікавить вашу дитину, а потім установіть зв'язок між її інтересами й предметами, що вивчають у школі.
  • Особливі зусилля докладайте для того, щоб підтримувати спокійну й стабільну атмосферу вдома, коли в шкільному житті дитини відбуваються зміни.
  • За будь–якої можливості намагайтеся уникнути значних змін або порушень у домашній атмосфері протягом першого півріччя. Спокій домашнього життя дитини допомагає їй ефективніше розв’язувати проблеми в школі.
  • Забезпечте своїм дітям вдале поєднання відпочинку, фізичної праці та роботи над уроками.
  • Програми включають більше теоретичного матеріалу. Тому слід привчати дітей міцно заучувати окремі правила з математики, української мови, історії тощо.
  • Уважно стежте за рівнем виразного читання ваших дітей. Хай вдома виразно читають усі тексти, що задані з різних предметів.
  • Стежте за порадами вчителів, записаними у щоденниках і робочих зошитах.
  • Дбайте про те, щоб дитина навчалась бути охайною в усьому, включаючи бережне ставлення до підручників.
  • Ніколи не поспішайте з висновками ні про дитину, ні про вчителя - прийдіть у школу, поспілкуйтеся з учителем.
  • Намагайтесь придбати для сімейної бібліотеки різноманітні словники та довідкову літературу.
  • Пам'ятайте, що клас, де навчається ваша дитина, - ціле трьох колективів: дітей, батьків, учителів. Чим дружніші, цілеспрямованіші будуть ці колективи, у тим кращій атмосфері буде формуватись ваш хлопчик чи дівчинка. Це залежить від кожного й від вас теж.
  • Не забувайте: дитину не слід карати за невміння, а терпеливо вчити, підказувати, радити, допомагати, підтримувати.

ЯК БАТЬКАМ ПРОТИСТОЯТИ БУЛІНГУ

Якщо ваша дитина часто приходить зі школи із синцями, виглядає пригніченою, тривожно спить, має зіпсовані особисті речі, боїться ходити до школи, то можливою причиною цього є булінг.

Булінг – агресивна поведінка однієї дитини або групи дітей до іншої, яка часто супроводжується фізичним та психологічним насиллям. Звичайно, одноразовий конфлікт не є булінгом, на відміну від тривалих агресивних дій. Близько 80% українських дітей піддаються булінгу, навіть не усвідомлюючи цього.

До найпоширеніших видів булінгу належать: фізичний (штовхання, підніжки, нанесення тілесних пошкоджень); психологічний (поширення образливих чуток, погрози, шантаж); економічний (крадіжки, пошкодження особистих речей, вимагання грошей); сексуальний (принизливі погляди, образи сексуального характеру); кібербулінг (приниження в Інтернеті).

Поради батькам, як протидіяти булінгу:

Заохочуйте до дружби.

Розкажіть дитині, що таке булінг.

Розмовляйте з дитиною часто та відверто.

Станьте взірцем для дитини.

Допоможіть розвинути в собі впевненість.

Застерігайте від передачі інформації в соціальній мережі та розказуйте про правила поведінки в ній.

Обговорюйте усі шкільні конфлікти.

Що робити, коли дитині сняться кошмари через війну

Говоріть спокійно та тихо

Під час сну, коли дитина із закритими очима, не потрібно торкатись її чи обіймати. Сідаємо поруч, називаємо дитину на ім'я і промовляємо такі слова: "Ти спиш. Тобі наснився страшний сон. Це сон. Я твоя мама. Я з тобою. Ти зараз прокинешся і я тебе обійму. Ми в безпеці".

Коли дитина відкрила очі, звертаємося на ім'я із такими словами: "Подивись на мене. Ти мене бачиш? Ти прокинувся. Як твоє ім'я? А як мене звуть? А твою кішку/собаку? Тобі наснився страшний сон. Зараз ти прокинувся. Все добре. Ми в безпеці. Стисни мою руку сильно-сильно. Можна тебе обійняти? Я з тобою".

Запропонуйте відігнати сон

Запропонуйте дитині відігнати усі страшні сни. Потрібно, щоб дитина сама змогла зробити дію, наприклад поплескати у долоні, придумати спрей від умовних монстрів. Усе має відбуватися через гру, але щоб дитина відчула безпеку.  

Не тисніть на дитину

Вночі, якщо сама дитина не розповідає, що наснилося, не тисніть. Якщо розповідає, поясніть, що це лише страшний сон і все минуло.

Коли минає тривога, важливо сказати: "Тривога закінчилася. Ти молодець. Ти так мені допомагав. Кожного разу варто ставити крапку, щоб ми не поверталися до початку подій і не переживали у снах чи думках те, що для нас травматичне, знов і знов".

Батькам про стрес

Батькам про стрес  та як з ним впоратися 

Батьківство – це надзвичайно корисна подорож, сповнена радості, гордості та любові. Однак воно також може бути джерелом стресу і тривоги. Розуміння джерел батьківського стресу та вміння ефективно з ним справлятися може значно покращити ваше психічне здоров'я, а також зробити батьківський шлях більш легким і приємним.

Причини батьківського стресу

По-перше, важливо розуміти джерела стресу в батьківстві. Різні фактори можуть сприяти стресу, в тому числі:

  • Недосипання: це особливо поширене серед батьків новонароджених і дітей раннього віку. Недосипання може посилити рівень стресу.
  • Фінансові проблеми: витрати на виховання дитини, в тому числі на освіту, харчування, одяг, охорону здоров'я та інші витрати, можуть призвести до фінансового стресу.
  • Управління поведінкою: боротьба з істериками, непослухом або іншими складними формами поведінки може бути виснажливою і стресовою.
  • Баланс між роботою та особистим життям: жонглювання роботою та батьківськими обов'язками часто може здаватися непосильним.
  • Проблеми зі здоров'ям: якщо ваша дитина має хронічні проблеми зі здоров'ям, це може додати значний рівень стресу.
  • Соціальний тиск: тиск, який чиниться на вас, щоб бути "ідеальними батьками" або мати "ідеальну дитину", може створювати непотрібний стрес.

Наслідки впливу стресу

Перш ніж заглиблюватися в стратегії подолання стресу, важливо зрозуміти потенційний вплив некерованого стресу на батьків і дітей:

1.     Стрес може призвести до проблем з фізичним здоров'ям, таких як хвороби серця, високий кров'яний тиск і ослаблення імунної системи.

2.     Психічне здоров'я може значно постраждати, з ризиком виникнення тривоги, депресії та вигорання.

3.     Батьківський стрес може негативно впливати на емоційний стан і поведінку дитини.

4.     Високий рівень стресу може погіршити сімейні стосунки та призвести до подружніх конфліктів.

Як подолати батьківський стрес

На щастя, є кілька стратегій, які батьки можуть використовувати для більш ефективного подолання стресу.

Турбота про себе

Турботу про себе часто не беруть до уваги в суєті батьківства, але вона життєво важлива для управління стресом. Це може включати:

  • Регулярні фізичні вправи. Навіть швидка прогулянка по сусідству може допомогти знизити рівень стресу.
  • Здорове харчування. Збалансована дієта може допомогти регулювати ваш настрій і рівень енергії.
  • Достатній сон. Намагайтеся спати щонайменше сім-дев'ять годин на добу.
  • Час для улюбленої справи. Виділення часу для занять, які вам подобаються, може послужити вкрай необхідною психологічною перервою.
  • Техніки уважності та релаксації

Техніки уважності та релаксації можуть бути дуже корисними в боротьбі зі стресом. Сюди можна віднести:

  • Вправи на глибоке дихання. Глибокі, повільні вдихи можуть допомогти заспокоїти нервову систему і знизити рівень стресу.
  • Поступове розслаблення м'язів. Це передбачає напруження, а потім розслаблення різних груп м'язів у вашому тілі, щоб сприяти розслабленню.
  • Медитація уважності. Зосередження на своєму диханні або інших аспектах теперішнього моменту може допомогти зменшити тривогу і стрес.

·        Тайм-менеджмент та організація свого часу

Ефективний тайм-менеджмент і організація свого часу можуть допомогти полегшити частину стресу, пов'язаного з жонглюванням численними обов'язками. Деякі стратегії включають:

  • Визначення пріоритетності завдань. Визначте найважливіші завдання на день і зосередьтеся на них у першу чергу.
  • Делегування обов'язків. Попросіть про допомогу, коли вона вам потрібна, у партнера, члена сім'ї чи професійної служби.
  • Встановлення розпорядку дня. Регулярний розпорядок дня може забезпечити відчуття порядку та передбачуваності як для батьків, так і для дітей.

·        Професійна допомога

Якщо ви відчуваєте, що рівень стресу занадто високий, щоб впоратися з ним самотужки, не соромтеся звертатися за професійною допомогою. Вона може включати:

  • Консультування або терапію. Фахівець з психічного здоров'я може запропонувати стратегії та інструменти для ефективного подолання стресу.
  • Заняття або семінари для батьків. Вони можуть надати практичні поради та стратегії для подолання поширених батьківських проблем.
  • Групи підтримки. Спілкування з іншими батьками може забезпечити відчуття спільності та взаєморозуміння.

Батьківство – це корисна, але стресова справа. Розуміючи джерела стресу, його потенційний вплив і стратегії боротьби з ним, батьки можуть легше долати цей шлях. Пам'ятайте, що звернення по допомогу в разі потреби – це не ознака слабкості, а крок до більш здорового батьківства.

Посилання на джерело:

https://derevo-kazok.org/stres-u-batkivstvi-jak-z-nim-vporatisja.html

amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.